5 שיטות לשמור על הילדים בחופש וטיפ חשוב אחד.

כבר הגענו לסיכום ציון החופש הגדול,

השנה, להבדיל מהשנה שעברה, אנחנו מבלים יותר בבית. במהלך השנה האחרונה (יותר מדוייק – 9 חודשים) הצטרפה אלינו עופרי ושינתה את מאזן הכוחות בבית. עכשיו היא המחליטה ועל פי צרכיה יישק דבר.

כפועל יוצא מכך, קייטנת אבא השנה מתמקדת בעיקר בלרצות את הקטנה ולהעסיק את הגדולים.

בשלושת השבועות הראשונים הם הועסקו בקייטנה בזמן שהקובעת ואני ריצינו את הקטנה ועבדנו לסירוגין.

ואז התחיל החופש הגדול ואיתו הגיע הצורך להעסיק את הגדולים (יותר נכון – לתת להם משימות להעסיק את עצמם) ולדאוג שיעשו שיעורים/ מטלות וכמה שפחות טלויזיה.

כדי לבצע זאת הלכה למעשה – פיתחתי מספר שיטות:

א. טבלת משימות

הקובעת פיתחנו טבלת משימות ובה רשמנו את המשימות של כל אחד ומועדי סיום. על מנת להכניס עניין את הרשימה כתבה בגוגל שיטס ושיתפנו בסלולרי שלנו ובאייפדים של הילדים. כך אנחנו רושמים משימת הנפצה כלשהי והילדים מנסים לעדכן את הביצוע למשימה.

Screenshot_20160807-210840

ב. ו-ג. מצלמות אבטחה

מידי יום בשעה 9:00 עופרי צריכה לישון (כך הקובעת כתבה לי בהוראות ההפעלה שלה). בימים בהם אני שומר על עופרי שיטת ההרדמה היא – טיול עם העגלה על אבנים משתלבות. חשבנו, בהמלצתו של אלעד (חבר), לרצף את הסלון באבנים משתלבות וכך הסיבוב יהיה במקום ממוזג. בינתיים אני שם את עופרי בעגלה ויוצא לכבשן לסיבוב בוקר. סיבוב שאורך כעשר דקות. בזמן הזה הגדולים נשארים בבית בדרך כלל לוקח להם מספר דקות להתחיל לריב או לעזוב הכל ולרוץ לטלויזיה שלא בשעות המותרות להם (כדי לנתק אותם מהטלויזיה לאחר מכן – צריך פלוגה של מג"ב..

על מנת לוודא שהם מבצעים את המטלות ולשמור עליהם התקנתי את מערכת בית חכם של בזק, שחוץ מלפקח על הבית כשאנחנו לא נמצאים המערכת גם יודעת לתת לי כמה אינדיקציות שבשתיים מהן אני משתמש לשמור על הילדים:

ב. לבדוק שהם לא רבים – התקנתי מצלמה בסלון, שמתי רגישות לרעש וכשאני יוצא אני מפעיל את ההתראות במצלמה – כשהילדים מתחילים לריב ולצעוק אני מייד קורא להם להירגע דרך המצלמות – זה עבד יופי עד שהם הבינו את העניין וכל פעם, מספר דקות אחרי שאני יוצא הם עושים רעש כדי שאדבר איתם דרך המצלמות.

ג. לוודא שהם לא נכנסים לחדר טלויזיה בלי רשות – הגדרתי במערכת שכל פעם שהם נכנסים לחדר משחקים שלהם (שבו מותקנת הטלויזיה) אני מקבל התראה וכך אני תופס אותם "על חם" והם יוצאים משם מיד (ואז הולכים להציק לי במצלמה שבסלון).

דוגמה ל"תפיסה על חם":

ד. שמירה כשהם משחקים בחצר

כאן הבעיה גדולה יותר. כשהילדים משחקים בחצר אחר הצהריים (או בבוקר מוקדם) בדרך כלל חם לי, (האמת היא שחם לי מה-1 בינואר ועד ה-31 בדצמבר, אבל בקיץ חם לי במיוחד) כדי לרכז אותם אל מול הדלת של המרפסת שממוקמת בדיוק מול הפינה שלי מתחת למזגן אני פותח להם ממטרה על הדשא – הם נרטבים, מתקלחים, משקים את הדשא והכי חשוב – תמיד מולי ו… בחוץ. כך שיש לי שקט ושני ילדים מרוצים ורטובים.

ה. שמירה מחוץ לבית – במילים אחרות – קשירה

כשאנחנו מבלים מחוץ לבית השיטה היא פשוטה – פשוט קושר אותם. אסביר.
הרי אי אפשר לקשור שני ילדים גדולים, אז הקשירה מתבצעת באופן מנטלי – אני שומר את ההפתעות והחטיפים צמוד אליי. הם לא מתרחקים ממני לרגע, כי אם מישהו מהם מתרחק – השני עלול לקבל חטיף ואז המתרחק יפסיד. כתוצאה מכך אם הם מתרחקים – אז זה ביחד – כך תמיד אפשר לקלוט אותם בסביבה (אם זה בבריכה/ מגרשי משחקים/ פארק מים וכו')
ו… אני בהחלט לא שולל את הקשירה הפיזית. הנה דוגמה לקשירה פיזית במתחם אקסטרים לפעילות בגובה:

בקפיצות האלה – הם בהחלט הביאו אותי לסף התקף הלב…

טיפ חשוב ביותר – לא לתת לקובעת (כל אחד לשלו) את הקישור למצלמות האבטחה כי זה היא תופסת אותנו על חם בקרחנות:

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s