16 סימנים שאני צריך להתפטר

אחת השאלות הנפוצות, אצל הילדים, בשבועות האחרונים היא – "אבא איפה אתה עובד?" וכדי לחדד לי שהגיע זמני להתפטר שלחה לי הקובעת את המאמר הזה בדה-מרקר שמציג 16 סימנים שהגיע הזמן להתפטר מהעבודה. לא בטוח שהיא רמזה משהו – אבל היא צחקה נורא כשהיא קראה אותו.

נכון, אני עקר בית והעבודה שלי היא לעשות מה שאומרים לי בבית ולהיות נהג מרוצים. אבל (גדול) המאמר הזה עורר אצלי את המחשבות והחלטתי לנתח אותו.

אז – הסימנים שאני צריך להתפטר (כלומר – למצוא עבודה):

 1. האם אני כל הזמן משועמם? – כן, כלומר לא, כלומר, אותי די משעמם לבשל, לנקות, לרדוף, להעיר ולחכות, אבל זה חלק מהעבודה שלי – אז כן. השגרה כבר משעממת.166H
 2. אני לא מנצל את הכישורים שלי? – (משפט שאני שומע די הרבה בחיים) מאחר ואני נמצא במצב שאני אמור לעשות את מה שאומרים לי אז הכישורים שלי לא כל כך מנוצלים, טוב האמת – כבר שכחתי אילו כישורים יש לי…2016-02-Life-of-Pix-free-stock-laptop-desk-plant-objects-LEEROY
 3. היעדים שלי ושל המעסיקים לא עולים בקנה אחד? – נכון! כשאני רוצה שילכו לבית הספר, זה לא מתאים להם. כשאני מכין להם פסטה לארוחת צהריים, הם רוצים קוסקוס. כשאני מכין קוסקוס הם רוצים שניצל וכשאני מכין שניצל הם רוצים מרק. כשאני רוצה שייכנסו להתקלח בערב, הם רוים עוד קצת טלויזיה. כשאני רוצה שיילכו לישון, הם רוצים עוד סיפור – אז נכון – היעדים לא עולים בקנה אחד.photo-1441448770220-76743f9e6af6
 4. בוסים איומים ונוראיים? – טוב אז לא. הם הבוסים שלי ואני חולה עליהם. הם גם יהיו הבוסים שלי גם אחרי שאתפטר. אבל ביננו – הם קורעים אותי…
 5. אי אפשר לנצח! – ברור!!! אין אפשר לנצח שני מנהלים חכמים ותובעניים.
 6. אני לא מתפתח? – וטוב שכך. אם אתחיל להתפתח אז אתפתח לרוחב. לא מתאים כרגע… כבד לי.244H
 7. להיזהר מה אומרים – ברור!!! אם אגיד משהו לא במקום כנראה שאחטוף על הראש ואם זה יהיה משהו ממש ממש לא במקום אז עלול להיות להם טראומה.
 8. החברה לא מעריכים אותי? – הם דווקא כן. רק שהם רוצים שאצא לעבוד כדי שלא יספרו לחברים בבית הספר שאבא עובד בבית.
 9. דאגות כספיות – כל הזמן? – למי אין? בהחלט צריך להגדיל את ההכנסות כי מנהל הבנק כבר לא חברותי (מזל שברחנו לצפון).
 10. יש פיטורים באופק? – נראה כך. הם רוצים שאצא לעבוד. הם לא רוצים אותי בבית…
 11. לא מסוגל לדמיין את עצמי באותה עבודה בעוד שנה? – טוב, לא בדיוק. אני דווקא אשמח להמשיך כך לכל החיים. אבל! מנהלת הבנק לא אוהבת את זה, הבוסים רוצים אבא עובד (אני עדיין לא מבין למה… אולי הם חושבים שהאוכל בצהרון יותר טוב משלי???) והמנהלת הכללית (הקובעת) רוצה לעסוק בעיקר בצילום. אז אין לי ברירה אלא לנסות לדמיין את עצמי במקום עבודה אחר בעוד שנה.
 12. משבר אמון? – יש משבר אמון ביני לבין עצמי ובין מנהלת הבנק לביני. בקיצור – לא מסתדרים במיוחד…
 13. אני מותש? – טוב, אני לא. דווקא טוב ככה…photo-1434210330765-8a00109fc773
 14. דיכאון יום א'? – הדיכאון היחידי שיש לי ביום א' זה שצריך לשים את הילדים בבית הספר. אבל זה עובר לי אחרי 4.5 שעות כשהם חוזרים הביתה.
 15. לא יכולים להתפקע מצחוק בעבודה? – צוחק ועוד איך צוחק!!!
 16. תחושת בטן – אין לי תחושות בטן להחליף עבודה.

בשורה התחתונה – לא מתכוון להתפטר. לא כרגע. טוב לי להיות עקר בית (במיוחד שהקובעת בבית בחופשת לידה) כיף לי מאוד להיות אדון לעצמי ויותר כיף לי ללכת לישון לפנות בוקר בלי לדאוג שאהיה עייף למחרת בעבודה.

נותר לי רק ללכת ולמצוא חדר כושר שלא יגזול ממני יותר מ-20 דקות בשבוע כדי לשמור על הכושר…

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s